Hava Durumu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey : O vakit oyunu işin ehline ver

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten ve Osmangazi İlçe Başkan Adayı Erkan Aydın, vatandaşlarla buluşmak üzere bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 20:44
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 22:10
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey : O vakit oyunu işin ehline ver

HABER / GÜLSÜN ARSLAN 

Atalay Düğün Davet Salonu'nda düzenlenen halkla buluşma programına katılan Bozbey ve Aydın, katılımcılarla bir araya geldi. Program öncesinde halkın ilgisini çekmek amacıyla bir gösteri düzenlendi.

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve CHP Osmangazi İlçe Başkan Adayı Erkan Aydın, Atalay Düğün Davet Salonu'nda gerçekleştirilen buluşmaya katılarak halkla bir araya geldi. Programın açılış konuşmaları öncesinde halka yönelik bir gösteri sunuldu.

​​​​​CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Osmangazi ilçe başkanlığı adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Osmangazi'de gerçekten 'yaparsa Bozbey yapar' cümlesi haklı görünüyor. Ülkemizde yerli halkla Suriyeli mülteciler arasında bir uzaklaşma ve ıskalanma var. Suriyeliler, kendi ülkelerinde göremedikleri rahatlığı burada buluyorlar ve bu durum birçok mahallede sorunlara neden oluyor. Ancak sorunları çözme noktasında harekete geçmek önemli. Daha fazla hizmet ve erişim için Nilüfer'e yönelimin artması dikkat çekici. Ancak biz, 17 ilçede de aynı hizmeti ve sosyal erişim imkanlarını görmek istiyoruz. Bu nedenle CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı adayı Erkan Aydın'a destek vermeniz önemli."

CHP Osmangazi Belediyesi Başkan Adayı Erkan Aydın ise şöyle konuştu:

"Osmangazi Belediye Başkanı adayı Erkan Aydın olarak, herkesi içtenlikle karşılamak istiyorum. Çok çaba harcanmış görünüyor. Farklı kesimlerden insanları davet etmişler ve bize de burada söz alma fırsatı tanımışlar. Gördüğümüz ana sorunları pankartlara yazmışlar ama günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar daha derin. Her mahalleyi ziyaret ediyoruz ve her yerde aynı dertleri dinliyoruz. Belediye başkanı 15 yıldır görevde ama sorunlar artıyor ve yönetim harekete geçmiyor. Biz, vatandaşların derdini dinleyip çözüm yolları üretmek istiyoruz.

Beş yıl içinde 25 kreş yapacağız. Bu işin nasıl yapılacağı soruluyor. İki hafta önce Osmangazi Belediyesi'nin malzeme alımı ihalesini biliyorsunuz. İhaleyi alan, aynı zamanda belediye sporcusu olan bir firmaydı. Bu israfı önleyip elde edilen kaynakları halk için kullanacağız. Halkın oylarıyla emanet edilen bütçeyi halk için kullanmak zorundayız. Uyuşturucu sorunuyla da mücadele edeceğiz ve amatör sporlara destek vereceğiz. Bu konuda emniyet müdürlüğüyle de işbirliği yapıyoruz. Mahallelerde sosyal yaşam alanları oluşturarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Bu hizmetleri hayata geçirebilmek için desteklerinizi bekliyoruz."

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, "17 ilçenin farklı sorunları olduğunu biliyoruz. Osmangazi'de de özellikle alt bölgelerin sorunları önemli. Geçen yıl yaşadığımız deprem, bize bu kentin nasıl hazırlıksız olduğunu bir kez daha gösterdi. Ancak gereken tedbirler alınmadı. Biz deprem öncesi hazırlıklarımızı yapıyoruz ve mahallelerimizi afete karşı hazırlıyoruz. Kentsel dönüşüm planlarını hemen hazırlayıp Bursalıları afete dirençli bir kentte yaşatmayı hedefliyoruz. Bursaspor'un durumu da bizim için önemli ve destek olacağız. Ulaşım sorununu çözeceğiz ve yaşam maliyetini düşüreceğiz. Kültür, sanat, spor alanlarını güçlendireceğiz ve emeklilere destek olacağız" diye konuştu.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ta, "Kentteki sorunları çözmek için harekete geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hava kirliliği, su satışı, Bursaspor'un durumu gibi sorunlar var ve çözüm bulmalıyız. Bu kenti bu belediye anlayışından kurtarmalıyız. Bu seçimde size emanet ettiğimiz Erkan Aydın ve Mustafa Bozbey'e destek vermenizi bekliyoruz. Unutmayın, bu kenti kurtaracak olan bizleriz"dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.