Hava Durumu

CHP Osmangazi Başkan Adayı Erkan Aydın Haberin Analizi'ne önemli açıklamalarda bulundu

CHP Osmangazi Belediyesi Başkan Adayı Erkan Aydın, Bursa'nın kritik sorunları ve çözüm önerileri hakkında Haberin Analizi'ne açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 16:25
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
CHP Osmangazi Başkan Adayı Erkan Aydın Haberin Analizi'ne önemli açıklamalarda bulundu

HABER / GÜLSÜN ARSLAN 

Aydın, kentsel dönüşüm ve depremin acılarını yaşamış birisi olarak, bu konuların öncelikli sorunlar olduğunu vurguladı. 

"Gençler uyuşturucu bağımlılığına yöneliyor. Bununla ilgili yerel yönetimler olarak üzerimize düşen gençleri spora yönlendirmemiz gerekiyor" diyen Aydın, bununla birlikte, gençlerin geleceği ve toplumsal refah için sporun önemine dikkat çekti ve yerel yönetim olarak gençleri spora yönlendirmenin önemine vurgu yaptı.

TARİHİ VE KÜLTÜREL POTANSİYELİ YÜKSELTME VİZYONU 

Hayatın pahalılığına karşı kreşler, yaşlı bakım merkezleri ve spor alanları gibi projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Aydın, Osmangazi'nin zengin tarihi ve kültürel mirasını daha da ön plana çıkarmayı hedeflediklerini ifade ederek, turizmi geliştirmek için projelerinin olduğunu aktardı. Aydın sözlerine şöyle devam etti:

"Osmangazi'nin tarihi ve kültürel potansiyeli çok yüksek. Burası Osman Gazi'nin Bursa'da hayat bulduğu önemli bir merkez. Tahtakale, Hisar, Kaleiçi ve türbeler gibi tarihi anılar bu bölgenin zengin mirasını oluşturuyor. Turistlerin ziyaretlerini uzatmayı sağlamak için projelerimiz var. Butik oteller, tarihi ve kültürel yerlerin restorasyonu, yöresel kültürlerin tanıtımı gibi çalışmalarla turistlerin konaklama sürelerini artırmayı hedefliyoruz. UNESCO Tarihi Kültür Miras Listesi'nde bulunan bölgeyi gündüz olduğu gibi gece de aktif ve canlı bir merkez haline getirmek için çaba sarf ediyoruz."

GENÇLERE YÖNELİK PROJELER 

Gençlere yönelik özellikle amatör sporlar ve kültürel etkinlikler gibi projelerin bulunduğunu ve Nilüfer'deki gibi ihtiyaçları karşılamak için kültür merkezleri, konserler ve sanat sokakları gibi çeşitli projelerin hayata geçirileceğini belirtti.

"MAHALLE İMKANLARI ARTACAK"

Aydın, "Osmangazi'de yaşayan vatandaşların kendi mahallelerinde bu imkanlara sahip olmalarını ve yaşayabilecekleri bir Osmangazi'nin hayalini kuruyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.