Hava Durumu

Zafer Partisi, Bursa'da Belediye Başkan Adaylarını tanıtıyor

Zafer Partisi, Bursa'da gerçekleştirdiği belediye başkanı adaylarını tanıtma etkinliği için Merinos AKKM Orhangazi Salonu'nda bir toplantı düzenliyor. Toplantıya, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da katılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 19:21
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 21:27
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Zafer Partisi, Bursa'da Belediye Başkan Adaylarını tanıtıyor

HABER / GÜLSÜN ARSLAN 

Aday tanıtım toplantısında, Zafer Partisi'nin Bursa'daki belediye başkanı adayları kamuoyuna tanıtılacak. Parti genel başkanı Ümit Özdağ'ın da katılımıyla gerçekleşti.

Bursa İl Başkanı Cihat Gazi, Zafer Partisi tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında şu ifadeleri kullandı:

 "Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu aday tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Ben Bursa'da doğdum, Bursa'da büyüdüm. Üzülerek söylüyorum ki, benim büyüdüğüm Bursa burası değil. Benim büyüdüğüm Bursa'da güvenle yaşardık. Annem ve babamız herhangi bir şey olduğunda bizi komşulara emanet ederdi. Şimdi o komşuların yerinde sınırları 600 bini aşan sığınmacılar oldu.

"TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM"

AKP iktidarı şehrimizi ve güvenliğimizi elimizden aldı. Bursa sadece tarihi özelliklerden değil. Zafer'e ve güvenli Bursa'ya olan inancım, bugün burada gördüğüm yoğunluktan sonra kat be kat artmıştır. Bu noktada, bizi bir araya toplayıp yolumuzu açan kıymetli genel başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ'a teşekkürü borç bilirim.

"KAÇAK GİRİŞE İZİN YOK"

Değerli dostlarım, nasıl bir belediyecilik hayal ettiğimiz: İl ve ilçelere kaçak giriş izin verilmeyecek. Belediye bütçesinden sığınmacı ve kaçaklara yardım kesilecek. Türk halkının faydalanması gereken yerlere sığınmacı girişi yasaklanacak. Bunları yapmak için önümüzde iki aylık bir süreç var. Üzülerek söylüyorum ki, karşımızda holdingleşmiş partiler. İşte tam da bunun için Zafer Partisi'nin belediyecilik anlayışının buradan çıktıktan sonra anlatılması sorumluluğumuzdur.

"GURUR YAŞIYORUZ"

Bugün burada Bursa ilimizdeki belediye başkan adaylarımızı tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamda emeği geçen gençlik kolları teşkilatımıza ve Mahmut Kara ile Bayram Kazancı'ya ve Ümit Özdağ'a teşekkür ederim."

ZAFER Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bayram Kazancı su şekilde konuştu:

"Bursa nüfus olarak Türkiye'nin dördüncü büyük şehri. Bursa, en çok ihracat yapan ve en çok vergi ödeyen üçüncü büyük şehir. Çalışkan ve üretken Bursalılar, bu kadar emeğin karşılığında metropol gibi vergi öderken, kasaba gibi hizmet alıyorlar. İkinci sırada vergi ödeyeceksin, ikinci sırada yatırım yapacaksın. Bu nasıl olur? Liyakatsiz yöneticilerle, Alinur gibi yöneticilerle olur. Bu yüzden buradayım. Bursa'yı birinci sıraya taşımak için buradayım.

Şehirde çalışanlar adeta sabah bir taraftan diğer tarafa göç ediyorlar. Bursa'nın pek çok sorunu var ve biz Bursa'yı ayağa kaldırmak için geliyoruz. Şehrin birçok yeri sığınmacı dolaşmasına mahkum edilmiş durumda. Nilüfer yapı istilasına uğramış, Cumhur İttifakı'nın belediyeciliğiyle Mudanya kiraathaneye dönüşmüş. Osmangazi ve Yıldırım'da Suriyelilerin yeri olmuştur.

"BURSALILAR HAKKINI İSTİYOR"

Her gün üç büyük şehir diye İstanbul, İzmir, Ankara tartışılıyor ama Bursa'nın vergileriyle kalkındırılıyor. Bursalılar haklarını istiyor. Osmanlı'nın başkenti olan Bursa, tuttuğunu koparan yöneticilere ihtiyaç duyuyor.

"YA VİZYONLAŞACAGIZ YA BETONLAŞACAGIZ"

Vizyon kafa Zafer Partisi'ne, beton kafa AK Parti'ye vereceksiniz. Ya betonlaşmaya ya da vizyonlaşmaya oy vereceksiniz. Biz sadece siyaset yapmıyoruz, vatan için çalışıyoruz. Nasıl yapacağımızı ve projelerimizi anlatıyoruz. Eğer Zafer Partisi'ne oy verilmezse, yirmi yıldır yapmadıkları kentleri üzerimize çökertecekler. İnşallah dirençli bir şehir kuracağım.

"SORUNLAR ORTADAN KALKACAK"

Sığınmacılar ve kaçaklar yüzünden maalesef gettolaşmış mahalleleri ortadan kaldıracağız. Tüm ilçelere söz veriyoruz, trafik ve ulaşım sistemi raylı sistemle değil, Bursa metrosuyla sağlanacak. Metro tüm ilçelere, tüm mahallelere ulaşım sağlayacak. Bursa'ya gelen tüm öğrenciler güvenlik ve konaklama endişesi yaşamadan buraya taşınacaklar. Bursa'nın en büyük sorunu ise KOBİ OSB. İlk işimiz KOBİ OSB'nin yerini tanımlamak. Bursa'nın ihracatını KOBİ'lerimiz üzerinden bir kat daha artıracağız. Kobilerimize arsa tahsis edeceğiz.Bursaspor, bir futbol kulübünden öte, Bursa markasıdır. Bursa'da Bursaspor'a özendirmek için anaokullarında başlatacağımız projelerle etkileşimi artıracağız. Siyasetin esaretinden Bursaspor'u kurtaracağız. Arkadaşlar, Bursa'da Bursaspor'un ardından AKP tarafından fakirleştirilen halkımızı el üstünde tutup destekleyeceğiz. Emeklilerimiz, çalışmak için değil, çalışmalarının karşılığı rahat etmek için emekli oldu. Onları bu zihniyete ve bu fakirliğe mahkum etmeyecek olan Zafer Partisi'ne oy verecekler, inşallah."

Bursa'da Belediye Başkan Adaylarını açıklamak için katılım sağlayan Prof. Dr. Ümit Özdağ şöyle konuştu:

Zafer Partisi'nin kuruluşunun üzerinden iki buçuk sene geçtiğinde, Türkiye'de birçok kişi yeni bir parti kurulmasına gerek olup olmadığını sorguladı. Ancak zaman içinde Türkiye'ye gösterdiğimiz, Atatürk'ün mirasını yaşatmak için bir partiye ihtiyaç olduğunu kanıtladı. Bu parti Zafer Partisi'dir. Sözde Atatürk'ün partisi olduğunu iddia eden, ancak vatan hainlerine karşı gereken tepkiyi gösteremeyen bir genel başkanla karşı karşıyayız. Türk siyasetinde Zafer Partisi, Cumhuriyet'in sorunlarını savunan tek parti olma özelliğini taşır.

Yola çıkarken Gazi Mustafa Kemal'e sorunlu olanlardan oy istemedik. Biz, 1919-1922 arasında gerçekleşen İstiklal Harbi'nin ruhuyla, Atatürk'ün çizgisinde Türk milliyetçiliğinin hedefini yeniden inşa etmek için yola çıktık. Bu ülkeye yönelik 2011'den bu yana amansız bir istila yaşanıyordu. Dünyanın dört bir yanından gelenlerin sayısı arttı ve Bursa gibi şehirlerde 600 bini aştılar. Sadece Bursa değil, Antalya, İzmir, Hatay gibi birçok şehirde güvensizlik hakimdi.

İETT şubesi ne diyor? Şoförlerimiz, gerekirse kadınları istedikleri sokakta istedikleri saatte indireceklerini söylüyorlar. Bu durum, Türkiye'nin ne kadar güvensiz olduğunun bir kanıtıdır. Sırtında işgal ordusuna karşı cepheye cephaneyi taşıyan Türk kadınlarının yaşadıkları bir zulümdür ve bu zulme son vereceğiz.

Artık Türkiye'de ve Bursa'da değişik zamanlar. Türk siyaseti artık iktidarla sarı muhalefet arasında sıkışıp kalmak zorunda değil. İzmir'de CHP bir büyükşehir belediye başkan adayı çıkardı. Daha önce bir ilçe belediye başkanı adayı iken, ve daha önce bir araziyi 35 milyonken 25 milyona sattığı için acemiliğe geldi diye bahane ediyor.

Artık iktidar yanlısı şirketlerin kazanacağı bir Türkiye değil, çalışan ve üreten bir Türkiye istiyoruz.

Zafer Partisi olarak iktidara gelirsek, sığınmacı ve kaçaklara yapılan yardımları durduracağız. Türkiye yılda 20 milyon dolar harcıyor, büyük bir para ve artık yeter diyoruz. Kimse bize "Ensar Muhacir" masalını anlatmasın.

Peygamber efendimiz bir hadisinde diyor ki, "Uzun süren misafirlik zulümdür." Çok uzadı artık, bu bize zulüm oldu. Gaziantep ve Şanlıurfa'da Suriyelilerin açtığı işletmelerin hepsi ruhsatsız. Biz sizi Türkiye'ye turist olarak gelin, biz de sizi ülkenizde turist olarak ziyaret edelim diyoruz. Türkiye dünyanın değil, Türkiye Türkiye'nin vatandır. Bu yanlışlıkları düzelteceğiz.

Hangi ilçeleri yönetiyorsak, oraları sığınmacılar için cazibe merkezi olmaktan çıkaracağız. Türkler bu ülkenin bedelini kanlarıyla ödediler ve ödemeye de devam ediyorlar. Gerekirse ülkemiz vatandaşlarına gereken tüm ayrıcalıkları uygulayacağız.

Bursa'da deniz kıyısındaki ilçeleri ziyaret ettim ve sevgili Bursalıların aileleriyle denize girmekte zorlandıklarını gördüm. Kendi ülkelerinde tacize uğruyorlardı. Zafer Partisi, Bursalıları bu sorunlara karşı koruyacak. Bize "ırkçı" diyenler oluyor, onlara "salaksınız" diyoruz. Biz ırkçı değiliz, biz Türkiye'nin dünyanın lunaparkı olmasına müsaade etmeyen bir partiyiz.

Binali Yıldırım, Türkiye'nin Avrupa'nın huzurunu kaçırdığını söylüyor. Türkiye'nin huzurunu nasıl sağlayacağını, neden kendi ülkesinin vatandaşlarını düşünmediğini sorguluyoruz. Biz Zafer Partisi olarak sınırlarımızda güvenliği tesis edeceğiz.

Evet, sınırlarımızda güvenliği sağlarken uyuşturucu da giriyor. Zafer Partisi, bu konuda engel olacak. Bursa'nın sokaklarında uyuşturucbulunmayacak, onun yerine voleybol ve basketbol sahaları olacak. Atanamayan her öğretmenimizi belediyelerde istihdam edeceğiz ve bu spor tesislerinin başında duracaklar.

Bunların dışında, Zafer Belediyeciliği köpek sorununu ortadan kaldıracak. Bu sorunu insancıl ve hayvancıl şekilde tüm makul insanların kabul edebileceği bir çözüme ulaştıracağız. Belediyelerin ve bakanlıkların kısırlaştırma programlarını sistematik bir şekilde geliştireceğiz. Ve yıllardır açık olan bu sorunu tüm Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız.

Depreme karşı da Zafer Belediyeciliği farklı bir yaklaşım sunacak. Bursa ve İstanbul fay hattı üzerinde depremler bilinçli bir şekilde gelmiyor. Örnek olarak, 6 Şubat'ta büyük bir felaket yaşadık ve bu ani bir olay değildi. Kahramanmaraş depreminden önce bir çalıştay yapıldı ve depremin olabileceği konuşuldu. Ancak ne yapıldı? Hiçbir hazırlık yapılmadı. İnsanlar yıllarca kaderlerine terk edildiler ve on binlerce insan öldü. Şimdi İstanbul ve Bursa'nın depremi beklediğini biliyoruz ve hala hiçbir şey yapılmıyor. Murat Kurum diyor ki, "İstanbul giderse bayrak gider, devlet gider." Ve şehircilik bakanı İstanbul, Bursa, Hatay ve İzmir için ne yaptı? Hiçbir şey. Biz Zafer Partisi olarak tüm yönettiğimiz kentleri depreme hazırlayacağız.

Özetle, Zafer Belediyeciliği her anlamda yepyeni bir anlayışı temsil edecek. Rant belediyeciliği değil, dirençli belediyecilik olacak. Ve şimdi kimlerle bunu gerçekleştireceğimizi takdim edeceğim."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.