Hava Durumu

Bursa'da istihdam ve kariyer buluşmasının tanıtım toplantısı yapıldı

Bursa'da, iş dünyasının önde gelen kuruluşları tarafından düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'nın tanıtım toplantısı, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonu'nda gerçekleşiyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 09:25
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 11:35
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Bursa'da istihdam ve kariyer buluşmasının tanıtım toplantısı yapıldı

HABER / GÜLSÜN ARSLAN 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa İstihdam ve Kariyer Ofisi (BIKO) tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, istihdam ve kariyer konularında önemli bilgi ve deneyimler paylaşılıyor. 

Programa Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Bursa İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan ve pek çok protokol üyesi katılım sağladı. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş şu ifadeleri kullandı:

"Herkese hayırlı sabahlar diliyorum. Çok değerli misafirlerimiz ve müdürlerimiz, pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz ve farklı 2 organizasyonu birleştirdiğimiz programımıza hoş geldiniz. İstihdam buluşmasının önemini biliyoruz; işsizlik bireysel değil toplumsal bir sorundur ve İŞKUR tek başına bunu çözemeyecektir.

"İŞ ARAYAN VE İŞ VERENLERİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ"

Son istihdam buluşmamızı 2019'da gerçekleştirdik ancak pandemi ekonomik yansımalarıyla engel oldu. Bu buluşmada iş arayanları ve iş verenleri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bursa, Türkiye'nin önemli bir ticaret ve sanayi merkezi ve kalifiye çalışanlara ihtiyacı var. Özel gereksinimli bireylere destek sağlayacağız ve 16-17 Şubat'ta AKKM'de gerçekleştireceğimiz törende iş verenleri ve iş arayanları bir araya getireceğiz.

"STAJ İMKANI VE BURSLARLA İSTİHDAMA DESTEK OLACAĞIZ"

İstanbul buluşmasında da somut bir örneğimiz oluştu. İnsan kaynakları da önemli. Kişisel gelişime katkı sağlayacak seminerler ve konferanslar düzenleyip sertifikalar vereceğiz, katılım ücretsiz olacak. 2021'de BUSKOP platformunu kurduk ve meslek liselerine burs verdik. Yeni dönemde bu bursları daha geniş kapsamda sağlayacağız. Staj imkanı ve burslarla istihdama destek olacağız.

"İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ"

İnsan çalışırsa üretir, çevresine ve kendine fayda sağlar. Yeni iş gücü için KOBİ OSB'lerle işbirliği içinde projeler gerçekleştireceğiz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.