Hava Durumu

Orhaneli Belediye Başkan Adayı Mümtaz Aslan, projelerini tanıttı

Orhaneli ilçesindeki vizyon projelerini tanıtmak üzere düzenlenecek kahvaltılı toplantıya davet, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Mümtaz Aslan tarafından yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 17:40
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Orhaneli Belediye Başkan Adayı Mümtaz Aslan, projelerini tanıttı

HABER/ GÜLSÜN ARSLAN 

Toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Orhaneli İlçe Başkanı Veyis Sevinç katıldı.

Orhaneli'nin 20 yıllık kaderini değiştirecek önemli projelerin paylaşılacağı toplantı İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenleniyor. 

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, toplantının açılışında şunları söyledi: "Belediye başkan adayımızın toplantısına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugünkü ana gündem konumuz Orhaneli ve Mümtaz Aslan Başkan'ın Orhaneli Belediye Başkanlığı'nı devraldıktan sonra başlatacağı vizyonuyla ilgili buluşmamız. Özellikle Bursa basınının bizlerle olmasından dolayı şeref duyduk. Tekrar hoş geldiniz diyorum. Sözü Hasan Toptaş ekibine bırakıyorum, sonra milletvekilimiz ve büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Selçuk Türkoğlu konuşacak. Sonrasında programı tamamlayacak ve soruları cevaplayacağız."

İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş da şu ifadeleri kullandı:

"Ben şunu ifade etmek istiyorum. Çok uzun yıllardır siyasetle uğraşıyorum. Bu süre içinde ilçe başkanlığı ve il başkanlığı gibi görevlerde bulundum. Dolayısıyla çok sayıda adayı tanıma ve gözlemleme fırsatım oldu. Bugüne kadar gördüğüm adaylar içinde, mensubu olduğum partilerde ve diğer partilerde en inançlı, en çalışkan adaylardan biri Mümtaz Aslan'dır. Şu anda sahada aktif bir şekilde çalışıyoruz. Her köye gidiyor, her kapıyı çalıyoruz. Bütün köylerde ciddi bir çalışma ekibiyle beraber seçimleri kazanmak için gayret gösteriyoruz. Bursa'da tüm partilere en yakın aday İYİ Parti'den çıkıyor. Biz İYİ Parti Bursa teşkilatları olarak, milletvekilimiz Sayın Selçuk Türkoğlu ve ben, tüm kadromuzla Mümtaz Aslan ve ekibinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Katılımlarınız için teşekkür ederim. Saygılar sunuyorum."

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, konuşmasında şunları dile getirdi: "Öncelikle hoş geldiniz, şeref verdiniz. Orhaneli ile ilgili şunu paylaşmak istiyorum. Bursa, Ankara'dan bakıldığında görülmeyen, tarihi en büyük kimse bildiğini yaşayan bir şehir. Uzun yıllardır iktidar partisinin hem gelen hem de yereldeki muktedirliğine rağmen, Orhaneli gibi dağ yöresi maalesef ihmal edilmiş durumda. Otuz Mart seçimleri, bu kötü gidişatı değiştirmek için bir fırsattır. Orhaneli'nin en öz evladı olarak, geçmişte ilçe başkanı olarak mücadele ettim ve bugün projelerimizi tanıtmak için buradayız. Dar yöre için ciddi projelerimiz olacak. Bu tarihinden kurtulması için bir şans ve fırsattır. Allah yolunuzu açık etsin. Son olarak, Orhaneli Belediye Başkanlığı'nın hayırlı olmasını diliyorum. Katılımınız için teşekkür ederim."

Orhaneli Belediye Başkan Adayı Mümtaz Aslan, projelerini anlatmadan önce şunları söyledi: "Sayın vekillerim, sayın il başkanım, sayın ilçe başkanım. Ayrıldılar. Kıymetli basın mensupları, Orhaneli'nin sorunlarını ve çözüm yollarını aktarmak için burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Ben Orhaniye'de doğdum ve yaşamım Orhaneli'de devam ediyor. On dört yıl esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığı yaptım. Aynı zamanda son iki dönemdir Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürdüm. Belediye başkanlığı adaylığı sürecinden dolayı her iki görevden de istifa ettim. Otuz iki yıldır esnaf olarak hizmet veriyorum ve Orhaneli'nin sorunlarını en iyi şekilde biliyorum. Şu anda sahada aktif bir şekilde çalışıyorum. Sekiz bin dört yüz haneyi ziyaret ediyor, her mahalleyi geziyor ve sorunları yerinde tespit ediyorum. Devlet tarafından yönetilen dört mahallemiz var ki, onlara hep üvey evlat muamelesi yapılıyor. Ancak biz, ortak akıl ve dayanışma ile yöneteceğiz. Otuz bir Mart'ta halkımızın desteğiyle iyi bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Geçmişte hizmet etmiş belediye başkanlarına Allah'tan rahmet diliyor, yapacaklarımızın daha iyisini gerçekleştireceğimize inanıyorum. Çok teşekkür ederim."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.