Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da 17 ilçenin Belediye Başkanı adaylarını açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bursa'da 17 ilçenin aday tanıtım toplantısında AK Parti Belediye Başkan adaylarını açıklayacak.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 14:02
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 17:26
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da 17 ilçenin Belediye Başkanı adaylarını açıklayacak

HABER / GÜLSÜN ARSLAN 

İlk olarak TOFAŞ Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Merinos Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla buluşma programı'na iştirak edecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan açılış konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

"Değerli misafirlerimiz, Türkiye'nin yüzyılın mimarı ve genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştireceğimiz belediye başkanları aday tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Bu muhteşem toplantının amacı, Türkiye'nin yüzyılını Bursa'da hem teşkilatlarımıza, hem şehrimize, hem de yeni döneme ilan etmektir.

"EL ELE, OMUZ OMUZA"

Şimdi belediye başkan adaylarımıza sesleniyoruz: Milletimizle el ele, omuz omuza yeni destanlar yazmaya devam edeceğiz. Bu partinin kurucusu da bundan sonra devam ettirecek olan da milletimizdir. Sahayı akılla, kalple, samimiyetle, emekle, azimle ilmek ilmek örerek yerine getireceğiz.

"DURMADAN, USANMADAN DEVAM"

31 Mart'ta milletimizin teveccühü ile bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz. Durmadan, usanmadan bu şehir için projeleri bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bursa'yı hizmetten mahrum bırakmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz.

"İLMEK İLMEK İŞLEYECEĞİZ"

Tüm hemşehrilerimizle birlikte ilmek ilmek işleyeceğiz çünkü Bursa, gerçek belediyeciliğin AK Parti olduğunu biliyor. Kuruluşumuz üzerinden bizi iktidara getiren milletimize artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına söz vermiştik. Şükürler olsun ki artık hiçbir şey eskisi gibi değil.

"BURSAMIZA HİZMET AMACIMIZ"

Bursamızın ve Türkiyemizin her bir yanı eserlerle, güzelliklerle dolu. Bizim için Bursa evimiz, tüm Bursalı hemşehrilerimiz de kardeşimizdir. Bizler ailemize hizmet etmek için buradayız, kardeşlerimizle daha güzel hizmetler için buradayız.

"SİZİN HAYALİNİZ BİZİM HAYALİMİZ"

Kendini bu şehrin alimi değil, hakimi gibi görenler hiçbir şey idrak edememiştir. Bursa'ya birlikte çalışmaya söz veriyoruz. Sizin hayaliniz bizim de hayalimizdir.

"MUHALEFETİ KENDİ BİZANS OYUNLARI İLE BAŞ BAŞA BIRAKALIM"

İşte iktidarımızın başarısını bu siyasete borçluyuz. İnşallah Allah'ın izni ve milletimizin desteğiyle önümüzdeki dönemde milletimizin gönlündeki yerini nasıl güçlendireceğimize bakacağız.Muhalefeti kendi Bizans oyunlarıyla baş başa bırakıp gündemimize bakacağız. Varsın onlar ahlaksız siyasetle oyalansınlar. Biz milletimize birliğimize, kardeşliğimize sahip çıkacağız. Belediyecilik bizim işimiz, yine devam edeceğiz.

"DURMAK YOK, TÜRKİYE VE BURSA KAZANACAK"

Öyle bir haykıralım ki sadece Türkiye değil, tüm dünya duysun. Durmak yok, hep beraber çalışacağız, üreteceğiz ve Bursa'ya kazandıracağız. Hem Bursa, hem de Türkiye kazanacak.

Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, şu sözlerle konuştu: "Güzel Bursamızın güzel insanları, hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Sevgili kardeşlerim, 31 Mart seçimlerine çok az zaman kaldı. Bugün ilçe belediye başkan adaylarımızı, Sayın Cumhurbaşkanımız sizlere takdim edecek. Eminim ki sizler de açık kapı bırakmayacak ve elimizden geleni yapacağız.

"25 YILDA BAMBAŞKA KONUMA GELDİK"

Bizim belediyeciliğimiz, 1994'te Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hizmet belediyeciliği olarak ortaya çıktı. Bundan önceki belediyecilikte böyle bir şey söz konusu değildi. Partiler, kendi ideolojilerini pekiştirmek için belediyeleri kullanıyorlardı. Ancak Cumhurbaşkanımız, İstanbul'da hizmet belediyeciliğini olmadan ideoloji benimsetemeyiz diyerek hizmet belediyeciliğini ortaya çıkardı. 25 yıldır bambaşka bir konuma geldik.

"ALGI OPERASYONU YAPILIYOR"

Şu an ideolojik belediyeciler ne yapıyorlar? Yine algı operasyonu yapılıyor. Oynamak istemeyen gelin, yeri dar gibi bir şey. İş yapmak istemiyorlar, ama iktidar olmadıkları için hizmet yapmaktan mahrum bırakıldıklarını söyleyerek algı yönetmeye çalışıyorlar.

"DOLU DİZGİN BURSA İÇİN"

Hiçbir başarı, oturduğunuz yerden olmaz. Ancak gayretle, mücadeleyle başarı olur. Bugüne yarına bırakmadan, koşa koşa, dolu dizgin bir şekilde Bursamız için hareket etmenizi rica ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun."

AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, şu sözlerle konuştu: "AK Parti'nin çok kıymetli ailesi, sizleri selamlıyorum. Önümüzdeki beş yıl boyunca Bursa'ya hizmet edecek olan adaylarımızın Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle tanıtımını yapacağız. Türkiye'nin belediyecilik tarihinde bir marka oluşturmak için buradayız. Bugüne kadar görev yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür sunuyorum. Makamlar değişir, ama hizmet değişmez. O arkadaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz. Görevi devralacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.

AK Parti'nin Türkiye için hedefleri var. Bizler bir araya geldiğimizde, yerel yönetimlere ilişkin iş birliği için çalışmalara başladığımızda Türkiye'nin bundan ne kazanacağını düşündük. Asla sadece biz kazanırız diye bakmadık. Bu birliktelik son derece kaliteli ve seviyeli. Karşımızda bir masa vardı, ne oldu masa? Masaya oturanlar, kendi kazançlarının, milletvekili sayılarının peşine düştüler. Sonunda öyle bir protokol ortaya çıktı ki... Ama milletimizin ortaya koyduğu iradeyle Türkiye'yi uçurumdan aldı.

Çağımız rekabet çağı. Üretimde, turizmde şehirler rekabet ediyor. Artık Bursa, dünyadaki 222 ülkeden daha fazla ekonomik değere sahip. Bu şehirleri vizyonu olmayan, kendini önceleyen, ve milletin kendine verdiği koltuğu hemen başka koltuğa ulaşmak için basamak olarak gören anlayışın şehirleri kazanmadı. Mümkün mü? Türkiye'nin kapasitesini yükseltebilir mi? Bugün ihmal ettiğimiz bir hizmet, yarın bize daha büyük bir maliyet olarak döner. Şehitlerimizin üretim kapasitesini daha hızlı bir şekilde artırmalıyız.

Geçtiğimiz mayıs ayında yaptığımız seçimler, Cumhur İttifakı'nı iş başına getirdi ve başkanımız ertesi gün kesintisiz hizmete devam etti. Milletimiz böylelikle Türkiye'nin önünü açtı. Şimdi de inşallah yerel yönetimlerde yine Cumhur İttifakı'nı iş başına getirerek AK Parti belediyeciliğini iş başına getirerek Türkiye'nin önünü açacak ve Türkiye yüzyılı vizyonuyla adeta siyasette İstanbul-Bursa-İzmir otobanı gibi otoban yapacak. Var mıyız buna?

Türkiye hedeflerine ulaşacak. Bursa, en önemli lokomotif şehirlerimizden birisi, en başında geliyor. Nasıl ki 190 ülkeye ihracat yapıyoruz, istikrar sandıklardan öyle bir sonuç çıkaralım ki ihracat yaptığımız 190 ülkeden duyulsun. Duyulsun ki Türkiye'nin üretiminin daha hızlı devam edeceği bilinsin. Ona göre de hizmetimiz ve önümüz açılsın.

Birliğimizi değerimizi koruyarak yolumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar bir çivi bile çakmayanların bizimle yarışması mümkün değil. Biz, bizimle, kendimizle milletimize hizmet için yarışıyoruz."

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve bu dönem başkan adayı Alinur Aktaş konuşmalarında şu cümlelere yer verdi:

"Hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız, partimizin kurulduğu tarihten beri Bursalı hemşehrilerimize ve bize destek verdiler. İnşallah bugün, bu emaneti 31 Mart akşamı size iade etmeye söz veriyoruz. Aldığımız güçle 25 yıldır yapılmayan yatırımları bir yılda gerçekleştirdik. Bundan sonra da Bursa için dolu dizgin hizmet vermeye devam edeceğiz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.