Hava Durumu

Arabayatağı Kapalı Pazar Alanı, Bursa Halkının Hizmetine Sunuldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Arabayatağı mahallesi'nde yeni bir kapalı pazar alanı açtı.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 19:50
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Arabayatağı Kapalı Pazar Alanı, Bursa Halkının Hizmetine Sunuldu

HABER / GÜLSÜN ARSLAN

FOTOĞRAFLAR/ SEYİDE BELGİN BAHÇECİ 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Arabayatağı Mahallesi'nde inşa edilen modern kapalı pazar alanının açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Bu yeni tesis, Bursa'nın yaşam kalitesini artıracak önemli bir yatırım olarak hizmete sunuldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bizim işimizde Bursa, gücümüzde Bursa. Biz sadece yaptıklarımızı anlatıyoruz. Birileri yaptıklarını anlatmıyorlar, sadece algı oluşturuyorlar" dedi.

Başkan Aktaş, şunları ekledi: "Bu CHP hiçbir hayırlı işe öncülük etmemiştir. Her tarafta yalanla itirafla Bursa Büyükşehir Nilüfer’e ceza veriyor diyorlar. Kıymetli kardeşlerim; lütfen düşünün. Biz kimsenin hakkına girmeyiz. Pandemi süreci ortaya çıktı ve sevdiklerimizi kaybettik. 2020-21 Pandemi ile geçti. 2022’de yangınlar, seller oldu. Yangında olsa, selde olsa yetişmeye çalıştık. Maraş depreminde de bölgedeydik. 12 gün arabada uyudum. Acıyı da beraber yaşadık. Allah’a şükür evde bakım hizmetleri verdik. Ben bunları sizden aldığım güçle yaptım."

Başkan Aktaş, "Bugün Arabayatağı Kapalı Pazar Alanı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bizler kentsel dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. Çok uzun zaman değil biraz sabır. Neler olucak hep birlikte göreceğiz. Dönüp geriye baktığımızda rahatlıkla alışveriş yapabilecekleri pazarlar, spor yapabilecek tesisler göreceğiz. CHP ne yaptı? Aynı Pandemi bizi de vurdu, onları da vurdu. Gemlik, Mudanya, Nilüfer ne yaptı? Yapmak gibi bir dertleri yok. Biz kendisini bu ülkeye adamış Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalışıyoruz. Bize gelen paralar onlara da geliyor, imkanlar onlara da sağlanıyor ama hiçbir şey yapmıyorlar. Ben bu sebeple 31 Mart’ın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Allah izin verirse bu can bu bedendeyse bakın neler yapacağımızı hep birlikte göreceksiniz" şeklinde konuştu.

Bursa Milletvekili Refik Özen, 22 senedir merkezi idarede, 20 senedir de yerel idarede en güzel hizmetleri Bursa’da ve Yıldırım’da gösterdiklerini anlatarak yapılan yatırımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, birlik ve beraberlik içerisinde Yıldırım’da kentsel dönüşümden yeşil alanlara, uyumayan kütüphanelerden spor tesislerine, yeşil alanlardan sosyal tesislere kadar hayatın her alanına dokunduklarını söyledi. Yıldırım’a yaklaşık bir buçuk milyon metrekare yeşil alan kazandırıldığını belirten Yılmaz, “Tüm bu işlemleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın destekleriyle gerçekleştirdik. Birlik ve beraberlik işin besmelesidir. Pazar alanlarının da yenilenmesinde Başkan Alinur Aktaş’ın büyük katkısı var. Arabayatağı Kapalı Pazaryeri, Yıldırım Belediyesi tarafından projelendirildi. İmalatı ve tüm finansmanı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Başkan Alinur Aktaş’a tekrar teşekkür ediyorum. Yeni dönemde yine Başkanımızın destekleriyle birçok kapalı pazar alanı olacaktır. Sokak pazarı olan tüm yerlerde de yeni dönemde dönüşüm gerçekleştireceğiz. Yatırımımız hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.