Hava Durumu

CHP Bursa İl Kadın Kollarından açıklama: "Medeni kanun için 'Sil Baştan' diyerek siyasetten sileceğiz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, iktidarın hedef tahtasına koyduğu Medeni Kanun ile ilgili sert bir basın açıklaması yaptı. Okumuş'un açıklamasına, 81 il ve 973 ilçe kadın kolu başkanıyla birlikte gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 16:15
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
CHP Bursa İl Kadın Kollarından açıklama: "Medeni kanun için 'Sil Baştan' diyerek siyasetten sileceğiz!

CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasında, Medeni Kanun'un Türkiye'nin çığır açan devrimlerinden biri olduğunu vurguladı. Okumuş, 1926'da kabul edilen Medeni Kanun ile kadın-erkek eşitliğinin sağlandığını, kadınların haklarının güçlendirildiğini belirtti.

Aysel Okumuş, konuşmasında Medeni Kanun'un önemine dikkat çekerken, günümüzde iktidarın kadınların kazandığı haklara göz diktiğini ve Medeni Kanun'u hedef aldığını ifade etti. Okumuş, AKP'nin, kadın haklarına yönelik geri adımlar atarak, eşitlik ilkesini zedelemeye çalıştığını dile getirdi.

Ayrıca, Adalet Bakanı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın kadın haklarına ilişkin açıklamalarını eleştiren Okumuş, Medeni Kanun'un önemini vurgulayarak, siyaset sahnesinde bu konuda kararlı olduklarını ve "sil baştan" diyenleri siyasetten sileceklerini belirtti.

Son olarak, Okumuş açıklamasında, kadın hareketinin gücüyle, örgütlü bir şekilde mücadelelerini sürdüreceklerini ve Medeni Kanun'un önemini savunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.