Hava Durumu

Karayollarında devam eden çalışmalar ve ulaşım durumu

Karayollarında yapım ve bakım çalışmaları devam ediyor. Ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Detaylar burada.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2023 10:46
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2023 10:46
Kaynak: Haber merkezi
Karayollarında devam eden çalışmalar ve ulaşım durumu

Karayolları'nın çeşitli kesimlerinde devam eden yapım, bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Bu çalışmalardan bazıları şu şekildedir:

Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil) Otoyolu'nun Bursa Batı-Karacabey kavşakları 3-5. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Bu nedenle İzmir yönünde sağ şerit trafiğe kapatılarak, ulaşıma diğer şeritlerden izin veriliyor.

Anadolu Otoyolu'nun Kaynaşlı-Abant kavşaklarında (Bolu Dağı Tüneli Geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerde genleşme derzi yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma sırasında otoyolun Ankara istikametinde sürücüler Kaynaşlı Kavşağı'ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor. Abant Kavşağı'ndan tekrar otoyola giriş yapılabiliyor.

Korkuteli-Elmalı yolu, 28. kilometresinde patlatmalı kazı çalışması gerçekleştiriliyor ve bu nedenle 11.00-17.00 saatleri arasında aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Didim ayrımı-Milas yolunun 41-42. kilometrelerinde yapım çalışmaları devam ediyor ve Milas yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü bir şekilde sürdürülüyor.

Adapazarı-Mekece yolunun 44-48. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışması yapılıyor ve ulaşım tek yönden gidiş-geliş şeklinde devam ediyor.

Aydıncık-Anamur yolunun 33-43. kilometrelerinde Sarıyar-1, Sarıyar-2, T-6, T-7 ve T-8 tüplerindeki çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikametindeki sağ tüpü bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kapatılarak, sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Pınarbaşı-Gürün yolunun 25-30. kilometrelerinde yapım çalışması devam ediyor ve ulaşıma bölünmüş yolün bir bölümünden iki yönlü izin veriliyor.

Solhan-Muş yolunun 37-38. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü bir şekilde sürdürülüyor.

Piraziz-Tirebolu-Görele yolunun 0-74. kilometrelerinde muhtelif kesimlerde otokorkuluk montaj çalışması yapılıyor ve ulaşım tek şeritten kontrollü bir şekilde sağlanıyor.

Kaynak: Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.