Hava Durumu

"Bizim işimiz hizmet, gücümüz hizmet, işimiz millet, gücümüz millet"

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yapılan Gemlik Yeni Kordon Düzenlemesi'nin temel atma töreni, Gemlik sahilinde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 16:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 18:13
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
"Bizim işimiz hizmet, gücümüz hizmet, işimiz millet, gücümüz millet"

HABER / GÜLSÜN ARSLAN 

FOTOĞRAFLAR / SEYİDE BELGİN BAHÇECİ

Programa, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı başta olmak üzere protokol mensupları ve birçok vatandaş katılım sağladı.

Gemlik'in sahil düzenlemesi için düzenlenen törende, projenin önemi ve hedefleri üzerine açılışta konuşan Başkan Aktaş su ifadeleri kullandı:

"Bugün, Haziran ve Temmuz gibi sıcak aylarda yaşanan kuraklık ve susuzluk endişeleriyle birçok şehirde konuşulurken, biz işlerimizi yapıyoruz ve hizmet ediyoruz. Çınarcık Barajı'nın Bursa'ya getirilmesi için yürütülen yatırım çalışmaları başladı ve yeni projeler yolda. Alt yapı, üst yapı, restorasyon, spor tesisleri, sosyal ve kültürel faaliyetlerde çalışıyoruz. Kimileri ise iş yapmayıp, iftira ve yalanlarla vakit geçiriyor. Son zamanlarda yaşanan afetlerde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve ekibi ilk andan itibaren olay yerindeydi ve gerekli yardımları sağladı. Altı Şubat 2023'teki depremde de aynı şekilde diğer şehirlere yardım ettik. Yangınlar ve seller olduğunda da gereken desteği verdik. Milletimizin doğruyu ayırt etme hassasiyeti sayesinde güçlendik. Şehrimizin sahil ve yeşil alan bakımlarını Tarım AŞ bünyesinde gerçekleştiriyoruz. Kayıp-kaçakları en aza indirerek daha verimli bir yönetim sağlıyoruz. Kurşunlu'da başlattığımız sahil düzenlemesi çalışmalarını diğer bölgelere de yayıyoruz. İnşallah, tamamlandığında sahillerimizin dönüşümünü göreceğiz.

Fırtınalar ve deniz taşkınları nedeniyle 16 Kasım 2023'te sahil yapılarında zararlar oluştu. Bu olumsuzlukları gidermek için ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Şimdi, Gemlik sahilimizi koruyacak düzenlemeler için bir aradayız. Deniz taşkını ve fırtınanın tekrar olumsuzluklara neden olmaması için topuk duvarı ve yürüyüş yolu yükseltme işlemleri yapacağız. Çalışma yapacağımız alanın toplamı yaklaşık 26.000 metrekare. İmalatlar yapıldıktan sonra yürüyüş yolu ve bisiklet yolu kaplamalarını da gerçekleştireceğiz. Bu çalışmaları koordineli bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz. İş bitimine yakın, kent mobilyaları ve spor aletleri gibi diğer ihtiyaçları da karşılamayı planlıyoruz.

"AMACIMIZ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAK"

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi, ileride de birlikte yapacağımız çok iş var. Biz hizmet ediyoruz; işimiz millete hizmet etmek. Cumhur İttifakı olarak bir araya gelmiş siyasi partiler olarak amacımız, milletimizin sorunlarına çözüm bulmaktır. Lütfen geçmiş dönemlerle karşılaştırın ve yapılanları araştırın. Spor yatırımları, restorasyonlar ve diğer çalışmalar konusunda yapılanları göz önünde bulundurun.

"CUMHUR İTTİFAKININ BAYRAĞINI 31 MART'TA GÖKLERE ÇIKARMAK İSTİYORUZ"

Değerli kardeşlerim, ilçe ve büyükşehir uyumunu sağlayacak şekilde, geçmiş dönemde hizmet etmiş arkadaşlarımızın ve meclis üyelerimizin liderliğinde, Cumhur İttifakı'nın bayrağını 31 Mart'ta göklere çıkarmak istiyoruz. Hep birlikte başaracağız, değil mi? Ticaret Odası Başkanımız ve borsa başkanımız da burada. Tabii ki festivaller yapacağız, ancak zeytin festivali gibi etkinliklerle zeytin üretimini geliştirmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Lisanslı depo ve modern tesisler gibi daha fazla işimiz var.

"KAPIM VE TELEFONUM HER ZAMAN AÇIKTI"

Gerçekten uyum ve ahenk çok önemli. Beş yıllık süre zarfında kapım ve telefonum her zaman açıktı. Ancak maalesef, ilçemize ziyan vermemek adına, Gemlik'in gerçek derdini anlamayan yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Bu süre zarfında duyarlı olmanızı özellikle istirham ediyorum.

"BİZİM TEK DERDİMİZ VAR"

Sözlerimi uzatmak istemiyorum. Kalan elli günlük süreçte, Cumhur İttifakı çatısı altında değerli vekillerimiz ve büyüklerimizle birlikte kapı kapı dolaşıp herkesle görüşeceğiz. Sıkılmadık el bırakmayacak, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Heyecanımızı ve derdimizi anlatacağız. Bizim tek derdimiz var: Gemlik'i, Mudanya'yı, Osman Gazi'yi, Yıldırım'ı, Bursa'yı ve Türkiye'yi daha iyi bir yere getirmek.

"EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞIYORUZ"

Cumhur İttifakı çatısı altında, vatan, millet ve bayrak hassasiyetiyle bir araya geldik. Şehirlerimizi geliştirmek ve insanlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için el birliğiyle çalışıyoruz.

"DAHA FAZLA DESTEK VERMENİZİ İSTİYORUM"

Gemlikli hemşehrilerimden, önceki seçimde olduğu gibi bu sefer de daha fazla destek vermelerini istiyorum. Güçlü tercihlerle, hizmetlerin daha hızlı ve seri bir şekilde devam etmesine katkıda bulunacaklarına inanıyorum.Temel atma törenimizin hayırlı olmasını diler, en kısa sürede bitirilmesini Rabbimden niyaz ederim. Hepinize saygılar sunar, Allah'a emanet ederim."

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank ise şöyle konuştu:

"Bir araya gelmekten, bu güzel günde sizlerle buluşmaktan gerçekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Öncelikle her birinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Değerli hemşehrilerimiz, gerçekten Başkanımız da söyledi. Bizim tek bir derdimiz var: Bize emanet edilen makamlarda, bu makamları şehirlerimize, ilçelerimize, hemşehrilerimize nasıl hizmet etmek için kullanırız? Nasıl projeler geliştiririz? Bize verilen emanetle aslında o emanetin sahibine en güzel hizmeti nasıl götürürüz? Bizim tek derdimiz bu. Onun için de 22 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerek merkezi hükümette gerekse yerel yönetimlerde büyük bir gayretle çalışmaya devam ediyoruz.

"EN BÜYÜK İLTİFAT, EN BÜYÜK RÜTBE BU"

Emin olun, ilk günkü aşkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yorulmak bilmiyoruz, yılmak bilmiyoruz. Ve bir vatandaşımızın bize söylediği 'Allah razı olsun, ne güzel yaptığınız' ifadesi bizim alabileceğimiz en büyük hediye. En büyük iltifat, en büyük rütbe. Biz bu anlayışla hizmet ediyoruz. Ve işte bugün burada, bu sahil boyunda burayı gerçekten hemşehrilerimizin keyifli bir şekilde istifa edeceği bir yere dönüştürmek için bir başlangıç yapıyoruz. Fırtınalar oldu, siz de biliyorsunuz. Burada iş yerlerimiz zarar gördü. Hatta Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasını da ben gittim ziyaret ettim. Bu sel, bu fırtına etkiledi Başkanımızı oturdu. Bunu da yeni bir felaket olmasın, bir fırtına olduğunda biz bu sıkıntıları yaşamayalım. Ama aynı zamanda vatandaşlarımızın istifade edeceği güzel bir projeyi yapalım diye işte bu projeyi başlattık.

"BİZİM DERDİMİZ BELLİ, SEVDAMIZ BELLİ"

Değerli kardeşlerim, bakınız, bu beş yıl gerçekten zorlu geçti. Pandemide neredeyse iki yıl bütün kontakları kapattık, kepenkleri indirdik, sokağa çıkamadık. Rusya-Ukrayna Savaşı'yla büyük bir enerji krizi yaşadık. Ekonomik anlamda dünyada bir türbülans yaşadık. Ama bunlara biz aldırış etmedik. Bize verilen emanete en güzel şekilde hizmet etmek için çalıştık. İşte bu sıkıntılı dönemde Ali Nur Başkanımız bu hizmetlerin tamamını bitirebildi. Söz verdik, hizmetlerin neredeyse tamamını birkaç tanesi devam yerine getirebildi. Bu kitapçık, bu hizmetlerin tamamını anlatıyor. Elimde bir kitapçık daha var. Bu da Gemlik özelinde biz yerel yönetimlerde neler yaptık? Hemşehrilerimize hangi hizmetleri sunduk? Onu gösteriyor. İşte bizim derdimiz belli, sevdamız belli. Ama değerli kardeşlerim, şunu bilmemiz lazım: Eğer hizmet istiyorsak, iş bilenin, kılıç kuşananın, işin ehlini başımıza getirmemiz lazım. İşin ehline bu emanetleri vermemiz lazım.

"CHP BELEDİYE BAŞKANI BURSA'YA NE KAZANDIRDI?"

Ben sadece sizlere sormak istiyorum. Biz hizmetlerimizi yaptık. Böyle güzel bir kitapçıkla anlatıyoruz. Ama burada bir Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanı var. Bırakın hizmet yapmayı, emin olun, onun kitapçığını bile basmaktan aciz bir belediye başkanı. Bu şehre ne kazandırdı? Soruyorum size. Hangi hizmeti bu şehre kazandırdı? Biz beş senede Avrupa'nın örnek gösterdiği bir otomobil fabrikasını, topun fabrikasını Gemlik'e kazandırdık. O bir tane olan heykelini ancak yapabildi. Değerli kardeşlerim, bakınız, karşımızda o kadar vizyonsuz bir anlayış var ki Avrupa'nın en temiz boya hanesine sahip. Dünyanın en modern, en yenilikçi fabrikalarından bir tanesini topu biz Gemlik'e kazandırdık.

"BU ANLAYIŞ, ŞEHRİNE HİZMET EDEBİLİR Mİ?"

'CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı, bu togg'u neden Bursa'da yaptınız?' diyor, değil mi? İşte bu anlayış, şehrine hizmet edebilir mi? Vatandaşına hizmet edebilir mi? Asla edemez. Onlar zaten hiçbir icraatlarıyla gündeme gelmiyorlar. Ideolojik tartışmalarla, farklı gündemlerle vatandaşın huzuruna gelmeye çalışıyorlar. Ama bizim gündemimiz belli. Biz sizlere hizmet etmek istiyoruz. Merkezi hükümette yerel yönetim uyuşması olsun. Burada güzel bir sinerji yakalansın. Bursa yoluna devam etsin istiyoruz. Ama aynı zamanda Gemlik'te hizmet siyasetiyle tekrar tanışsın istiyoruz. Burada Refik Başkanla ilçe belediyesiyle, büyükşehir belediyesi uyumunu yakalayalım. Gemlik'i abat edelim. Burayı hak ettiği hizmetlerle buluşturalım diyoruz.Buna var mıyız? Söz veriyor musunuz? Her birinize teşekkür ediyorum."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.