Hava Durumu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne 'Sürdürebilirlik' ödülü

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üreten kadın dernekleri destekleyerek Sürdürülebilirlik Akademisi ödülü kazandı.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2023 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2023 11:44
Kaynak: Haber merkezi
Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne 'Sürdürebilirlik' ödülü

Üreten Kadın Dernek ve Kooperatiflere Yönelik Bursa Büyükşehir Belediyesi Destekleri Sürdürülebilirlik Akademisi Ödülü Kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin üreten kadın derneklerini ve kooperatiflerini desteklemek amacıyla yürüttüğü çalışmalar, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından ödüle layık görüldü. Sürdürülebilirlik Akademisi, iş dünyasına ilham kaynağı olmayı ve sosyal, ekonomik ve çevresel etkilere sahip iş modellerini öne çıkarmayı hedefleyen bir platformdur. Her yıl düzenlediği Sürdürülebilir İş Ödülleri ile bu amaçları gerçekleştirir.

Bu yıl 10. kez gerçekleşen Sürdürülebilir İş Ödülleri, İstanbul'da bir törenle sahiplerini buldu. Ödül törenine büyük ölçekli şirketlerin yanı sıra KOBİ'ler, başlangıç projeleri, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da katıldı. Toplamda 16 farklı kategoride 55 jüri üyesi, ödül kazananları belirlemek için zorlu bir değerlendirme süreci yürüttü ve 38 proje ödüle layık görüldü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnsan Odaklı Sosyal Etki Kategorisi'nde bu prestijli ödülü kazandı. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ödülü Sürdürülebilir İş Ödülleri jüri üyelerinden Prof. Dr. Barbaros Gönençgil'den aldı.

Başkan Aktaş, ödülü kabul ederken yaptığı konuşmada, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak ülke çapında farkındalık yaratan projelere imza attıklarını ve bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. Ayrıca, projeleri sadece hayata geçirmekle kalmayıp aynı zamanda denetlemeyi ve sürdürülebilir kılmayı önemsediklerini vurguladı.

Kaynak: Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.