Hava Durumu

Bursa'da 1096 genç dijital girişimciye ulaşılacak

Gürsu Belediyesi istihdam hamlelerini bir bir hayata geçirirken, yeni faydalı işbirliklerine ve eğitimlere de devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2023 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2023 10:09
Kaynak: Haber Merkezi
haberinanalizi.com
Bursa'da 1096 genç dijital girişimciye ulaşılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında finanse edilen, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı aracılığıyla uygulanan ve Gürsu Belediyesi tarafından yürütülecek olan Genç Dijital Girişimcilik Akademisi (#gençgirişimciyiz) projesinin destek sözleşmesi imzalandı.

1096 GENÇ DİJİTAL GİRİŞİMCİYE ULAŞILACAK

Gürsu Belediyesi genç istihdamı ve esnafa dijital danışmanlık verdiği eğitim ve akademik hamlelerinde 3. dönemi başlatıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hibe Programıkapsamında, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı desteğinde, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı çerçevesinde kazanılan hibeyle hayata geçirilen Gürsu Belediyesi "Genç Dijital Girişimcilik Akademisi" çatısı altında gerçekleştirilen eğitim ve uygulama faaliyetleri kapsamında, gençler geleceğe hazırlanacak.

Gençlerin dijital alanlardaki kapasitelerini değerlendirmek, piyasada en çok ihtiyaç duyulan dijital pazarlama ve e-ticaret alanlarında nitelikli, donanımlı uzmanlar yetiştirmek, esnafların, kooperatiflerin, kobilerin ve sanayi işletmelerinin dijital dönüşüm, ihracat ve e-ticaret süreçlerine destek verilecek. Üçüncü kez başlayan Genç Dijital Girişimcilik Akademisi kapsamındaki bu proje ile 1096 gence ulaşılması hedefleniyor. Gürsu Belediyesi gençlerin dijital dünyada istihdamını sağlamaya yönelik proje kapsamında gerçekleştirilen 2 akademi döneminde toplamda 60 gence e-ticaret ve dijital pazarlama alanında eğitim olanağı sağlanarak, 20 işletmenin gençler aracılığı ile ücretsiz dijital dönüşüm danışmanlığı alması imkanı sunuldu.

18-35 yaş arası hedef kitleyi kapsayan proje uygulamalarıyla, gençler öncelikle analiz edecekleri işletmeleri dijital dünyanın frsatları ve kodları ile tanışararak bu alanda işletmelerin gelişimlerine katkı sağlayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.