Hava Durumu

Bursa'da turizm sektörüne iş garantili ücretsiz kurslar başlıyor

Bursa'da BUSMEK tarafından düzenlenen turizm sektörüne yönelik iş garantili kurslar hakkında detaylar. Başvurular başladı!

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2023 14:12
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2023 14:12
Kaynak: Haber merkezi
Bursa'da turizm sektörüne iş garantili ücretsiz  kurslar başlıyor

Bursa'nın önde gelen markalarından biri olan BUSMEK, iş garantili kurslarını genişleterek turizm sektörüne nitelikli iş gücü kazandırmak amacıyla yeni bir kurs düzenliyor. Bu kurslar, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Bursa'da hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), toplumun tüm kesimlerine hitap eden bir halk üniversitesine dönüşmüş durumda. 2006 yılında başlayan BUSMEK, şu an 541 farklı branşta eğitim veren ve yaklaşık 20 bin kursiyere hizmet sunan bir kuruluş haline gelmiştir. BUSMEK, sadece sanat ve mesleki eğitimler sunmakla kalmayıp aynı zamanda istihdam garantili kurslar da düzenlemektedir.

Geçtiğimiz yıl 23,837 kişi ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden yararlanırken, BUSMEK, iş garantili kurslarla da bireyleri iş hayatına kazandırmaktadır. Bu yıl mart ayında eczacı asistanlığı kursu düzenlendikten sonra, şimdi de BUSMEK, Bursa İstihdam ve Kariyer Ofisi (BİKO) ve Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği-Derneği (GÜMTOB) iş birliğiyle ön büro personeli, servis personeli ve kat hizmetleri personeli için iş garantili kurslar düzenlemektedir. Bu kurslar otelcilik sektöründe ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim sunacak ve Yenikaraman Mesleki Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Kurs programı şu şekildedir:

Kat Hizmetleri Personeli: Eğitim süresi 7 gündür. 2 gün kurs merkezinde, 5 gün anlaşmalı otellerde eğitim verilecektir.

Servis Personeli: Eğitim süresi 17 gündür. 3 gün kurs merkezinde, 14 gün anlaşmalı otellerde eğitim verilecektir. Bu kursa başvuracak adaylardan yabancı dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

Ön Büro Personeli: Eğitim süresi 9 gündür. 4 gün kurs merkezinde, 5 gün anlaşmalı otellerde eğitim verilecektir. Bu kursa başvuracak adaylardan İngilizce ve temel seviyede bilgisayar bilgisine sahip olmaları beklenmektedir.

İş garantili eğitimlere başvurular BUSMEK'in resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılabileceği gibi Yenikaraman Mesleki Eğitim Merkezi'nde de başvurular kabul edilmektedir

Kaynak: Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.