Hava Durumu

Bursa Uludağ Üniversitesi Otomotiv Topluluğu öğrencileri sektör temsilcilerini ağırladı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Otomotiv Topluluğu tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen seminerler serisinde Türkiye’nin ve Bursa’nın önde gelen sektör temsilcileri öğrencilerle bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2023 10:04
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2023 10:04
Kaynak: Haber merkezi
Bursa Uludağ Üniversitesi Otomotiv Topluluğu öğrencileri sektör temsilcilerini ağırladı

Bursa Uludağ Üniversitesi, otomotiv sektörünün önemini ve potansiyelini göz önünde bulundurarak bu yıl ikincisi gerçekleştirilen OttoSem adlı seminer serisi ile öğrencilere ve sektör temsilcilerine önemli bir platform sağladı. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde gerçekleşen bu organizasyona, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Sevilgen, akademisyenler, sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Seminere katılan otomotiv sektöründeki firmalar, organizasyonun bir parçası olarak fuaye alanında stant açtılar. Rektör Yılmaz ve katılımcılar, bu stantları ziyaret ederek sektör temsilcileri ile etkileşimde bulundular.

Rektör Yılmaz, öğrenci topluluklarının aktif çalışmalarından büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. BUÜ, yaklaşık 130 öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapıyor ve bu topluluklar kendi içerisinde meslek, bilim ve kültür toplulukları olarak ayrışıyor. Bu çeşitlilik ve öğrencilerin sosyal hareketliliği, üniversite yönetimi için büyük bir gurur kaynağı. BUÜ, Türkiye'deki 23 Araştırma Üniversitesinden birisi olarak önemli bir konumda ve bilimsel çalışmalara verdiği değeri vurguluyor.

Rektör Yılmaz, eğitim-öğretim faaliyetleri ile birlikte bilimsel ve akademik çalışmalara daha fazla önem verdiklerini ifade etti. BUÜ Mühendislik Fakültesi, otomotiv mühendisliği alanında önemli projelere imza atan bölümlerden biri ve bu sebeple öğrencilerin bu alandaki organizasyonlara katkı sağlaması büyük bir mutluluk kaynağı.

Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Sevilgen ise global otomotiv endüstrisinin büyük bir dönüşüme hazırlandığını belirtti. Dijitalleşme, otonom sürüş teknolojileri ve yeni üretim birleştirme teknolojileri gibi faktörler, sektörü büyük ölçüde etkiliyor. Bu dönüşümün hızla devam edeceğini söyleyen Sevilgen, rekabet üstünlüğü kazanmak isteyen otomotiv şirketlerinin Ar-Ge faaliyetlerini güçlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

Otomotiv Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. M. İhsan Karamangil ise OttoSem'in başarılı bir şekilde tamamlanacağına inandığını ifade ederek katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.