Hava Durumu

Nilüfer'e yeni yaşam alanı: Ataevler yaşam merkezi

Nilüfer Belediyesi, Ataevler'de yeni yaşam merkezi inşa ediyor. Detaylar burada.

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2023 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 19.10.2023 10:20
Kaynak: Haber merkezi
Nilüfer'e yeni yaşam alanı: Ataevler yaşam merkezi

Nilüfer Belediyesi Ataevler Yaşam Merkezi İnşaatı ile İlçeye Yeni Bir Yaşam Alanı Kazandırıyor.

Nilüfer Belediyesi, Ataevler bölgesinde başladığı Ataevler Yaşam Merkezi projesi ile ilçeye modern ve çok yönlü bir yaşam alanı ekliyor. İnşaat çalışmaları hızla ilerleyen bu projeyi Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem yerinde inceleyerek, tamamlandığında bölgenin renkli ve aktif bir yaşam alanı haline geleceğini belirtti.

Nilüfer ilçesi, modern altyapısı ve hızla artan nüfusuyla birlikte değişen ihtiyaçları karşılamak adına projeler geliştiren bir belediyedir. Bu çerçevede, Ataevler bölgesindeki pazaryeri alanını projelendiren Nilüfer Belediyesi, bu alanda modern bir kapalı pazaryeri inşa ederek sadece pazaryeri işlevi ile sınırlı kalmayıp, vatandaşların birçok hizmeti tek bir noktada alabilecekleri bir yaşam alanı oluşturuyor.

Ataevler Yaşam Merkezi, muhtarlık, bölgesel otopark, kapalı pazaryeri ve sosyal alanları bir araya getirecek bir proje olarak tasarlandı. Yaklaşık 5.416 metrekare taban alanına sahip olan merkezde, 200 araçlık otopark bulunacak. Projenin bir parçası olarak 4.400 metrekarelik kapalı pazaryeri alanı da yer alacak ve burada ticaret alanları da oluşturulacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, inşaatın ilerlemesini gözlemlemek için proje sorumlularıyla bir araya geldi. İnşaatın hızla devam ettiğini belirten Başkan Erdem, projenin tamamlanmasını ve halkın hizmetine sunulmasını hedeflediklerini ifade etti. Aynı zamanda vatandaşlardan bu süreçte anlayış beklediklerini vurguladı. Proje tamamlandığında kapalı pazaryeri, bölgesel otopark, muhtarlık, sosyal ve ticari alanlarıyla Ataevler bölgesine yeni ve canlı bir yaşam alanı kazandırılacağını söyledi.

Nilüfer Belediyesi, Ataevler pazaryeri projesi yanı sıra Çamlıca ve Kültür mahallelerinde de pazaryerlerine birden fazla işlev kazandıracak geniş projeler üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Kaynak: Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.