Hava Durumu

Nilüfer Belediyesi 2024 yılı bütçesini oy çokluğuyla onayladı

Nilüfer Belediyesi'nin 2024 yılı performans programı ve bütçesi meclis toplantısında oy çokluğuyla kabul edildi. Detaylar burada!

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2023 14:44
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2023 14:44
Kaynak: Haber merkezi
Nilüfer Belediyesi 2024 yılı bütçesini oy çokluğuyla onayladı

Nilüfer Belediyesi'nin 2024 yılı performans programı ve bütçesi Nilüfer Belediye Meclisi'nde görüşülerek oy çokluğuyla onaylandı. 2024 yılı için Nilüfer Belediyesi'nin gider bütçesi 3 milyar 200 milyon lira olarak kabul edildi.

Meclis toplantısında, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve parti sözcüleri, Gazze'deki insanlık dramına son verilmesi çağrısında bulunarak İsrail'e tepki gösterdiler. Başkan Erdem, gelecek dönem bütçesi ve hedefleri hakkında görüşlerini paylaştı. Nilüferlilere adil, erişilebilir, yenilikçi ve sürdürülebilir hizmetler sunulduğunu vurguladı ve 2024 yılında da bu anlayışla projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Ayrıca, kaçak yapılarla mücadele konusuna değinen Başkan Erdem, yasal sorunlara dikkat çekti. Kaçak yapıların yıkımının hukuken mümkün olmadığını belirterek yetkililerden rehberlik talep etti. Aynı zamanda bütçe rakamlarındaki değişimi de ele aldı. Göreve geldiği yıl belediye bütçesinin 414 milyon 650 bin TL olduğunu ve borcun bütçenin yüzde 76'sını oluşturduğunu hatırlattı. Ancak bu borcun yüzde 25'lere gerilediğini ve ekonomik kriz döneminde bütçeyi borçlandırmadan hizmet verdiklerini ifade etti.

Toplantıda, Performans Programı oy çokluğuyla kabul edildi, ardından 2024 Mali Yılı Bütçesi Plan Program ve Bütçe Komisyonu raporuyla ele alındı. Bütçe ile ilgili maddeler tek tek okunarak oylamaya sunuldu. Adalet ve Kalkınma Partisi ve MHP Grubu'nun ret oylarına karşı Nilüfer Belediyesi'nin 2024 Mali Yılı gider bütçesi 3 milyar 200 milyon TL olarak kabul edildi. Aynı şekilde, gelir bütçesi de oy birliğiyle onaylandı.

Kaynak: Haber merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.